Podczas zajęć uczestnicy stworzyli własne, współczesne legendy lokalne, które zostały zapisane w formie e-booka. Kliknij - dowiedz się więcej o projekcie i poznaj nowe bydgoskie legendy!
W ramach „Rzeki legend” TPB pragnie przyjrzeć się dawnym oraz całkiem nowym historiom lokalnym, wychodząc w miasto i realizując działania warsztatowe i animacyjne w wybranych dzielnicach Bydgoszczy. Projekt ma na celu wzmacnianie lokalnej tożsamości i wniknięcie teatru w tkankę miasta, w codzienność jego mieszkańców – „Rzeka legend” będzie szansą na celebrację lokalnej historii. W ramach zadania zostały zrealizowane trzy cykle warsztatowe. Zajęcia odbyły się w Muzeum Kanału Bydgoskiego, Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 oraz Hangarze Kultury. Warsztaty oparte były o historie i legendy miejskie. Spotkania skupiały się też na elementach takich jak interpretacja, budowa tekstu i storytelling, wspólna historia i kolektywne budowanie opowieści.
W ramach projektu TPB pragnie przyjrzeć się dawnym oraz całkiem nowym historiom lokalnym, wychodząc w miasto i realizując działania warsztatowe i animacyjne w wybranych dzielnicach Bydgoszczy. Projekt ma na celu wzmacnianie lokalnej tożsamości i wniknięcie teatru w tkankę miasta, w codzienność jego mieszkańców – „Rzeka legend” będzie szansą na celebrację lokalnej historii.
Podczas zajęć uczestnicy stworzyli własne, współczesne legendy lokalne, które zostały zaprezentowane przez aktorów Teatru Polskiego w Bydgoszczy podczas letnich spotkań teatralnych. Legendy zostaną zapisane także w formie audiobooka i ebooka, które zostaną opublikowane na stronie internetowej TPB - publikacje zawierać będą zarówno dawne jak i nowe opowieści oraz zostaną wzbogacone o dodatkowe elementy.
Rzeka legend - ebook (do pobrania)
Zadanie – Rzeka Legend – zostało dofinansowane z budżetu Państwa – ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury “Kultura - Interwencje. Edycja 2024”
Wartość dofinansowania: 38 000 złotych
Całkowity koszt zadania: 51 600 złotych